Avram Iancu, spanzurat la Miercurea Ciuc de extremistii maghiari! (Stiri de Cluj)
O papusa care il reprezenta pe Avram Iancu a fost "spanzurata" in centrul orasului Miercurea Ciuc de Csibi Barna, liderul gruparii extremiste Garda Maghiara, informeaza Stiri de Cluj.
Csibi Barna a postat pe blogul sau fotografii si un film in care "spanzura" o papusa care il reprezenta pe Avram Iancu.
Csibi a vrut astfel sa faca cunoscute faptele "motilor condusi de Avram Iancu, Petru Dobra, Axente Sever si altii, care au fost comise cu o cruzime animaliceasca impotriva maghiarilor", a scris liderul Garzii Maghiare.
Csibi Barna a regizat un tribunal in centrul orasului Miercurea Ciuc, in care el a fost judecatorul suprem si l-a condamnat pe Avram Iancu la moarte prin spanzurare.
"Dumnezeu sa fie milostiv cu sufletul lui. Asa patesc toti care gresesc impotriva natiunii maghiare si al secuilor", a precizat Csibi Barna, membru in Asociatia de Cultura si Traditii Garda Secuiasca.
Sursa: Stiri de Cluj
VEZI VIDEO aici
Imagini:
Alte articole pe aceeaşi temă
- PSD si PDL raman in coalitie publicat în data de 03-08-2009
- PSD Cluj, pentru guvernare cu PD-L, dar fără UDMR publicat în data de 14-12-2008
- Elena Udrea: Boc, Blaga sau Stolojan în fruntea unui Guvern PD-L publicat în data de 19-10-2008
- Guvernarea PD-L şi PSD, aşteptată cu speranţă de UE publicat în data de 14-12-2008
- Cele mai multe Primarii castigate de PD-L publicat în data de 16-10-2008
Tag-uri
Articol vizualizat de 1178 ori
Înapoi
Gazeta întreabă
ALL MODELS - Simona
- Nume: Simona
- Anul naşterii: 1986
- Înălţime: 166 cm
- Greutate: 50 kg
- Bust/Talie/Şolduri: 86-64-90
Cu doar 4 RON pe lună (taxe de difuzare incluse) vei primi cele mai bune investigaţii jurnalistice chiar la tine acasa, în fiecare sâmbătă.













Comentarii